Ισόπαλη με σκορ 2-2 έληξε η αναμέτρηση του Παύλου Μελά με τον Ελευθεριακό. Οι γηπεδούχοι αν κα βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 ισοφάρισαν σε 2-2 και είχαν ευκαιρίες για να πάρουν και τη νίκη.
Ο έμπειρος ποδοσφαιριστής του Παύλου Μελά Χρύσανθος Παπαχρυσάνθου που έπαιξε παλαιότερα σε Νίκη Ευκαρπίας, Κιλκισιακό, Ηρακλή Αμπελοκήπων, Ελευθεριακό, Ιάσονα αυγής, Εθνικό Πυλαίας, για το παιχνίδι με τον Ελευθεριακό τόνισε: «Σπαταλήσαμε το πρώτο ημίχρονο τζάμπα.
Δεχτήκαμε δύο γκολ από ατομικά λάθη και στο δεύτερο ήμασταν άλλη ομάδα. Κάναμε το 2-2 και σπαταλήσαμε πάλι πάρα πολλές ευκαιρίες για να πάρουμε τη νίκη.
Ο Παύλος Μελάς είναι ένα ιστορικό σωματείο. Είναι για πιο ψηλά, αλλά η ομάδα είναι νέα και θέλει τον χρόνο της για να δέσει. Ο δικός μας όμιλος είναι πιο δυνατός από τον δεύτερο. Όλα τα παιχνίδια είναι ντέρμπι.
Δεν έχει σημασία ποιος είναι πρώτος, τρίτος, τελευταίος. Κάθε Κυριακή είναι και ένα ντέρμπι».