Την πρώτη νίκη του ως ομάδα της Α1 πέτυχε ο Απόλλων Κ. Σχολαρίου και μάλιστα με ανατροπή στο σκορ καθώς επικράτησε της ΑΕ Καλλιθέας με 2-1.
Σκόρερ: Καρατζίδης (45’), Αρκούδης (46’ πλασέ, 95΄ πέν.)
Ο προπονητής του Απόλλωνα Χρήστος Αλιβάνογλου τόνισε: Θέλαμε πολύ τη νίκη καθώς χάσαμε βαθμούς σε προηγούμενα παιχνίδια. Προσπαθούσαμε να βρούμε διαδρόμους. Στο πρώτο χάσαμε ευκαιρίες και ο αντίπαλος προηγήθηκε από ένα λάθος που είχε ως συνέπεια το πέναλτι.
Στο δεύτερο μπήκαμε πιο ζωηρά και ισοφαρίσαμε. Ημασταν κυρίαρχοι σε όλη τη διάρκεια έχοντας και τέσσερα δοκάρια απέναντι σε έναν αντίπαλο που έπαιζε κλειστά και έβγαινε στην κόντρα επίθεση.
Μετά το 70’ αλλάξαμε τακτική, είχαμε ευκαιρίες και στις καθυστερήσεις ήρθε η νίκη».
Οι ιθύνοντες του Απόλλωνα επισήμαναν: Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα της Α.Ε. Καλλιθέας στο πρωτάθλημα χωρίς τραυματισμούς. Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά τον φίλαθλο κόσμο της ομάδας μας που για μια ακόμη φορά έδωσε μεγάλη ώθηση στους ποδοσφαιριστές μας για να πετύχουν το στόχο τους στο γήπεδο.
Ο Βασίλης Σταυριανίδης από πλευράς ΑΕ Καλλιθέας μετά τον αγώνα είπε: Ο αντίπαλος ήταν πιο επιθετικός.
Πάλι χάσαμε βαθμούς στο φινάλε όπως συνέβη με την Τριανδρία και τους Ακρίτες. Δεχόμαστε γκολ σε στιγμές που δεν πρέπει.
Ακυρώνουμε την προσπάθεια 90 λεπτών. Η τύχη μας γύρισε την πλάτη».