Στα παιχνίδια που µένουν ο Απόλλων Κ. Σχολαρίου θα κυνηγήσει την είσοδο του στις θέσεις των πλέι οφ. Ο προπονητής του Χρήστος Αλιβάνογλου τόνισε: «Θα κοιτάξουµε να
µπούµε στην πεντάδα. Είδαµε ότι τα παιχνίδια κρίνονται στις λεπτοµέρειες. Καλό είναι το πρωτάθληµα µε µικροδιαφορές µεταξύ των οµάδων. Αλλες είναι πιο έµπειρες και άλλες µε
νεανικό ρόστερ. Μεταξύ ισοδύναµων οµάδων τελικά αυτό που µετράει ήταν η εµπειρία των παικτών καθώς µπορούν να διαχειριστούν κάποιες καταστάσεις καλύτερα»