O Κυπελλούχος ΕΠΣΜ Ιωνικός νίκησε εκτός έδρας τον ΠΑΟ Κουφαλίων με 2-0 και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΜ. Ο Εμιλιάνο Χαλιλάι μετά τον αγώνα είπε: «Κάναμε το καθήκον μας. Θα μας δώσει ψυχολογία η νίκη για το επόμενο παιχνίδι».
Ο προπονητής του ΠΑΟ Κουφαλίων από την πλευρά του Αντώνης Κασάπης τόνισε: «Ηταν ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι στον κυπελλούχο της ΕΠΣΜ. Εμεινα ευχαριστημένος από τους παίκτες ενώ είχαμε και τέσσερις ελλείψεις».
Ο Αντώνης Κασάπης δεν είχε στη διάθεση του τους Γιαρμά, Γάκη, Προδρομιάδη.