Ο Στέλιος Τρόκας μετακόμισε το καλοκαίρι στην ΑΕ Ευόσμου. Ο 33χρονος αμυντικός νιώθει δικαιωμένος για την επιλογή του και τονίζει ότι η ομάδα του Ευόσμου έχει χτιστεί για την άνοδο στην Γ’ Εθνική.
Οι δηλώσεις του στον Παύλο Κερασιώτη: «Νοιώθω δικαιωμένος με την απόφαση αυτή γιατί η ΑΕ Ευόσμου είναι μια ομάδα η οποία σου τα παρέχει όλα σε όλους τους τομείς. Η ομάδα έχει στόχο την άνοδο γι’ αυτό χτίστηκε φέτος, για να πρωταγωνιστήσει.
Το Πρωτάθλημα σε γενικές γραμμές είναι σε καλό επίπεδο, έχει ταλέντο με συνδυασμό την εμπειρία.
Η χρονιά για μένα έχει πάει καλά μέχρι στιγμής και ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι όλα τα παιδιά για να ανεβάσουμε την ομάδα στη Γ Εθνική». Που πιστεύεις ότι θα κριθεί η πρωτιά;
«Η πρωτιά θα κριθεί στη θέληση και στη διάρκεια της κάθε ομάδας και την δουλειά που γίνεται στις προπονήσεις».