Ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ είναι και επίσημα από το πρωί της Πέμπτης (25/7) ο Άντερσον Εσίτι. Η «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ ανακοίνωσε την απόκτηση του Νιγηριανού αμυντικού μέσου, ο οποίος έχει ήδη ενσωματωθεί στην ομάδα και συμμετείχε στην πρωινή προπόνηση που πραγματοποιήθηκε στο Χορστ.
Οσο για τα συναισθήματά του; Ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής φρόντισε να τα εκφράσει δημοσίως με μήνυμά του στα social media. Συγκεκριμένα, ο Εσίτι πόσταρε μια φωτογραφία με τον ίδιο ντυμένο στα «ασπρόμαυρα», συνοδευόμενη με το σχόλιο «ευλογημένος».