Ο ΠΑΟΚ παίζει το τέταρτο φιλικό της προετοιμασίας του και βρίσκεται από την Πέμπτη το απόγευμα στη Ρουμανία για το φιλικό με την Ουνιβερσιτατέα Κλουζ, η οποία κλείνει 100 χρόνια ζωής.
Το Metrosport.gr βρίσκεται στο γήπεδο με τον απεσταλμένο του Κώστα Πετρωτό και θα σας μεταφέρει όλες τις λεπτομέρειες του φιλικού αγώνα.
Οι οπαδοί της Κλουζ βρίσκονται ήδη στον περιβάλλοντα χώρο του γηπέδου με καπελάκια και ήδη υπάρχουν εορταστικές εκδηλώσεις εκτός γηπέδου.
Εγινε γνωστή η ενδεκάδα που θα ξεκινήσει στο σημερινό φιλικό ο ΠΑΟΚ. Κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Μελίσσας, δεξί μπακ ο Μάτος, αριστερό ο Γιαννούλης και κεντρικό αμυντικό δίδυμο ο Κρέσπο με τον Βαρέλα. Στη μεσαία γραμμή θα παίξουν οι Αουγκούστο και Μίσιτς, δεξιά στην επίθεση ο Λημνιός, αριστερά ο Μπίσεσβαρ και ο Πέλκας πίσω από τον Ακπομ.
Προθέρμανση κάνουν οι δύο ομάδες σε κακό αγωνιστικό χώρο.