Η ΑΕ Ευόσμου μετά τη νίκη της επί του Ιάσονα Αυγής ανέβηκε στη δεύτερη θέση της Α1.
Ο πολύπειρος ποδοσφαιριστής της ομάδας Δημήτρης Πολίτης επισήμανε: Προσπαθούμε και γινόμαστε κάθε μέρα και καλύτεροι και φαίνεται από τα τελευταία αποτελέσματα και από την απόδοση μας μέσα στον αγωνιστικό χώρο . Κοιτάμε κάθε αγώνα ξεχωριστά και μπαίνουμε σε κάθε ματς για την νίκη . Υπάρχουν φαβορί και ομάδες δυνατές και στους δυο ομίλους.
Εμείς προτιμάμε να δείχνουμε στο γήπεδο ποιος είναι το φαβορί».