Λίγες μέρες μετά τον αποκλεισμό της από τον ΠΑΟΚ Σταυρού στον θεσμό του Κυπέλλου η Δόξα Περιβολακίου τον νίκησε για το Πρωτάθλημα και ο Κώστας Μπίκας είπε: Κάναμε μεγάλη εμφάνιση. Ηταν συνέχεια του αγώνα κυπέλλου αλλά τώρα πήραμε και το αποτέλεσμα»
Ο προπονητής του ΠΑΟΚ Σταυρού Γιάννης Πετράκης τόνισε: Λειτούργησε ο νόμος του ποδοσφαίρου καθώς είχαμε 5-6 τελικές που δεν μας βγήκαν. Αντίθετα ο αντίπαλος με πέντε τελικές έκανε τρία γκολ, ενώ πληρώσαμε και τις πολλές απουσίες