Xάρη στα δύο γκολ που πέτυχε ο Ρενάτο Ντόκου η ΑΕ Ευόσμου νίκησε στον Βαθύλακκο τον Σμυρναικό. Ο σκόρερ του συγκροτήματος του Ευόσμου μετά τον αγώνα δήλωσε: «Το πρωτάθλημα θα είναι δύσκολο και όλα τα παιχνίδια θα είναι δύσκολα. Κρατάμε τους τρεις βαθμούς και την καλή εμφάνιση. Πιστεύουμε στις δυνατότητες και ότι θα επιτευχθεί ο στόχος μας και με το ρόστερ που έχουμε δεν μπορεί να είναι άλλος από την άνοδο».
«Ως αρχηγός ποια είναι η συμβουλή σου και η ευχή σου για φέτος; «Να δώσουμε όλοι ότι καλύτερο μπορούμε ώστε να επιτευχθεί ο στόχος της ομάδας αλλά και ο προσωπικός του κάθε παίκτη ξεχωριστά».