Άλλη μια νίκη για τον Λαγκαδά καθώς επικράτησε του Ελλήσποντου Μαδύτου και συνεχίζει στην πρώτη θέση. Ο προπονητής του Θάνος Αργυρόπουλος τόνισε για την ομάδα του και τον όμιλο:
Ήταν ένα παιχνίδι δίχως αύριο. Αυτά τα ματς δίνουν πρωταθλήματα. Βρεθήκαμε σε κακή μέρα.
Κάναμε το χειρότερο ματς της χρονιάς όμως τα παιδιά έδειξαν ψυχή και δικαιώθηκαν στο τέλος.
Σίγουρα δεν γίνεται η ομάδα να είναι πάντα καλή. Εδώ πού φτάσαμε πλέον μετράνε οι 3 πόντοι. Μένουν ακόμα 4 ματς και είναι στο χέρι μας το πρωτάθλημα, ο αρχικός στόχος μας δηλαδή.
Να πω, πως αν όλες οι ομάδες της κατηγορίας έπαιζαν όπως η Μάδυτος όλα τα ματς ως «τελικούς», ίσως είχαμε καλύτερο πρωτάθλημα»