Ακάθεκτη συνεχίζει την πορεία της η Αναγέννηση Επανομής καθώς νίκησε και τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς. Ο Γιάννης Μπαλασάς μετά τον αγώνα είπε: «Δίκαιη η νίκη μας. Πιάσαμε υψηλά στάνταρ απόδοσης και με τα δύο γρήγορα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ουσιαστικά τελείωσε και το παιχνίδι. Κάναμε και διαχείριση καθώς έχουμε αγώνες για το Πρωτάθλημα και το Κύπελλο»
Ο Φώτης Μαζουλουξής από πλευράς Ποσειδώνα τόνισε: «Σαφώς καλύτερη η Επανομή. Όταν χάνεις δύο ευκαιρίες πριν δεχτείς γκολ μετά το παραμικρό λάθος το πληρώνεις. Πάλι κάναμε εύκολα λάθη και δεν είχαμε σωστές επιλογές. Συγχαρητήρια στην Επανομή και της εύχομαι καλή συνέχεια»