Ο Ποντιακός Πολυδενδρίου για ακόμη μια χρονιά δίνει το μήνυμα της αλληλεγγύης σε οικογένειες του Πολυδενδρίου που το έχουν ανάγκη! Προσφορά αγάπης από τους ποδοσφαιριστές που με ότι χρηματικό ποσό μπορούσε ο καθένας και φέτος θα δώσουν χαρά σε σπιτικά που θα κάνουν Χριστουγεννιάτικο τραπέζι χάρη σε αυτούς! Είδη πρώτης ανάγκης και κρέατα παραδόθηκαν στην εκκλησία για να γίνει η διανομή εκεί που πρέπει. «Μόνο περήφανοι μπορεί να είμαστε που τέτοια παιδιά με αυτούς τους χαρακτήρες & το αίσθημα της αλληλοβοήθειας φοράνε την φανέλα της ομάδας μας! Το είπαμε και θα το λέμε συνέχεια: Ο Ποντιακός Πολυδενδρίου δεν είναι απλά μια ποδοσφαιρική ομάδα αλλά είναι πολλά περισσότερα για αυτό το χωριό» επισημαίνουν οι ιθύνοντες του συλλόγου