Οι Ακρίτες Συκεών στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των πλέι οφ της Α1 έχασαν στα Μάλγαρα από την ΑΕ Ευόσμου με 1-0.
Το συγκρότημα των Συκεών θα πρέπει να κάνει πλέον συνεχόμενες νίκες για να βρεθεί στην πρώτη δυάδα που οδηγεί στα περιφερειακά μπαράζ για την άνοδο στη Γ Εθνική.
Μετά το τέλος του ντέρμπι ο προπονητής των Ακριτών Νίκος Μίντης επισήμανε:
Ήταν ενα δυνατό παιχνίδι, ανάμεσα σε δύο ομάδες με τους ίδιους στόχους.
Δυστυχώς ο αγωνιστικός χώρος δεν άφηνε καμία από τις δύο ομάδες να δείξει τι πραγματικά μπορεί να κάνει μέσα στο γήπεδο.
Θεωρώ ότι το πιο δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία βάση τις εικόνας του αγώνα. Και σίγουρα η φάση του γκολ που πετύχαμε και ακυρώθηκε για οφσάιντ κρίνει κατά πολύ το αποτέλεσμα του αγώνα.
Για την συνέχεια τόνισε: «Το μόνο που έχουμε να κάνουμε από εδώ και πέρα είναι να προπονηθούμε και να παμε να κερδίσουμε το επόμενο παιχνίδι με την Δοξα Ασσήρου».