Η κλήρωση αγώνων
της α’ φάσης του 5ου Κυπέλλου
Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Θεσσαλονίκης
της αγωνιστικής περιόδου 2019 – 2020
Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται η κλήρωση αγώνων της α’ φάσης του 5ου Κυπέλλου Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Θεσσαλονίκης αγων. περιόδου 2019 - 2020.
Από την κλήρωση προέκυψαν τα παρακάτω ζευγάρια:
Περαία - ΔΕΗ
ΑΕ Φαλήρου – Δόξα Αγίου Παύλου
Σίνδος - Πολίχνη
Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν στην επόμενη φάση οι ομάδες: Μέγας Αλέξανδρος, Θέρμη, Μενεμένη, Εύοσμος, Βύσωνες, Ούλωφ Πάλμε, Ωραιόκαστρο, Συκιές, Ανατολικό, Διοικητήριο, Χαλάστρα και Εργαζόμενοι Δημ. Ευόσμου – Κορδελιού.
- Οι αγώνες της α’ φάσης θα διεξαχθούν τη Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2019.
Η κλήρωση αγώνων
του 24ου Πρωταθλήματος
Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Θεσσαλονίκης
της αγωνιστικής περιόδου 2019 – 2020
Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται η κλήρωση αγώνων του 24ου Πρωταθλήματος Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Θεσσαλονίκης αγων. περιόδου 2019 - 2020. Την 1η αγωνιστική θα αγωνιστούν τα παρακάτω ζευγάρια:
1ος ΟΜΙΛΟΣ - ΔΥΤΙΚΑ
Πολίχνη - Ούλωφ Πάλμε
Σίνδος – Εύοσμος
Εργαζόμενοι Δημ. Κορδελιού / Ευόσμου – Ανατολικό
Μενεμένη – Ωραιόκαστρο
ΡΕΠΟ: Χαλάστρα
2ος ΟΜΙΛΟΣ - ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ
Δόξα Αγίου Παύλου - Περαία
Διοικητήριο - Μέγας Αλέξανδρος
ΔΕΗ - Βύσωνες
ΑΕ Φαλήρου – Συκιές
ΡΕΠΟ: Θέρμη
- Το 24ο πρωτάθλημα αναμένεται να ξεκινήσει και στους δύο ομίλους τη Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2019.
- Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και στους δύο ομίλους έχει ως εξής:
Πρωταθλήματα Υποδομών ΕΠΣ Μακεδονίας αγων. Περιόδου 2019 – 2020: Αμεση κατάθεση δικαιολογητικών και αιτήσεων μεταβολών για πρώτες εγγραφές για τις κατηγορίες K 17, Κ 16, Κ 15 και Κ 14
Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων Υποδομών και Ανάπτυξης της ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται ότι τα σωματεία πρέπει να καταθέσουν άμεσα τα δικαιολογητικά και τις αιτήσεις μεταβολών για πρώτες εγγραφές των ποδοσφαιριστών τους που θα αγωνιστούν στις κατηγορίες Κ 17, Κ 16, Κ 15 και Κ 14 της αγων. περιόδου 2019 – 2020.
Υπενθυμίζεται στα σωματεία της ΕΠΣ Μακεδονίας ότι στις παραπάνω κατηγορίες οι ποδοσφαιριστές τους ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ αγωνίζονται με Δελτία Αθλητικής Ιδιότητας της ΕΠΟ και με Ατομικές Κάρτες Υγείας Αθλητή.
Την Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 16.45 εμβόλιμη αγωνιστική στον 1ο και τον 3ο όμιλο (4η αγων.) της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας
Από την Ε.Π.Σ. Μακεδονίας ανακοινώνεται ότι την Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 16.45 θα πραγματοποιηθεί εμβόλιμη αγωνιστική στον 1ο και τον 3ο όμιλο της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας (4η αγωνιστική).
Την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 16.30 εμβόλιμη αγωνιστική στην Α1 Ερασιτεχνική κατηγορία (8η αγων.) και στο 2ο όμιλο της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας (5η αγων.)
Από την Ε.Π.Σ. Μακεδονίας ανακοινώνεται ότι την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 16.30 θα διεξαχθεί εμβόλιμη αγωνιστική στην Α1 Ερασιτεχνική κατηγορία (8η) και στο 2ο όμιλο της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας (5η αγωνιστική).
O προγραμματισμός της ΕΠΣ Μακεδονίας για το διήμερο 26 – 27 Οκτωβρίου 2019
Από την Ε.Π.Σ. Μακεδονίας ανακοινώνεται ότι το Σαββατοκύριακο 26 – 27 Οκτωβρίου 2019 (παραμονή της Εθνικής εορτής της 28ης Οκτωβρίου) δεν θα προγραμματιστεί ΚΑΝΕΝΑΣ αγώνας σ’ όλες τις κατηγορίες.