Παραμένει κλειστό το μητρώο τουλάχιστον μέχρι αυτή τη στιγμή (24 Νοεμβρίου και ώρα 14.06 και έτσι δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής δύο ομάδες της Β κατηγορίας της ΕΠΣΜ και τρεις ομάδες της Γ κατηγορίας
Τρεις ομάδες της Γ κατηγορίας έχουν χάσει δύο παιχνίδια χωρίς να παίξουν (Δεν εμφανίζονται στο μητρώο) ενώ αναβλήθηκαν οι αγώνες των δύο ομάδων της Β κατηγορίας που έχουν κάνει μη ολοκληρωμένη αίτηση αλλά για να παίξουν θα πρέπει να ανοίξει το μητρώο.
Οι εγγεγραμμένες ομάδες ποδοσφαίρου της Θεσσαλονίκης έχουν γίνει 145 ενώ από αυτές επικαιροποιημένες αιτήσεις έχουν κάνει οι 135.