Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Ηρακλή Θερμαΐκού καθώς επικράτησε και της Νέας Γενεάς Ασβεστοχωρίου και προωθήθηκε στην πρώτη τετράδα. Ο προπονητής της ομάδας Γιώργος Αβραμίδης τόνισε: «Είμαι ικανοποιημένος από την εμφάνιση των παικτών. Κάποια πράγματα που δουλεύουμε στην προπόνηση βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Η συνέχεια περιμένω να είναι πιο δύσκολη. Οσο αποδίδουμε καλύτερα και αφομοιώνουν οι παίκτες την τακτική, τόσο οι απαιτήσεις θα μεγαλώνουν. Ακόμη πάντως δεν έχω περάσει όσα στοιχεία χρειάζεται η ομάδα. Από την άλλη το γεγονός ότι σταθεροποιούμαστε σε μια καλύτερη απόδοση μας δίνει αισιοδοξία ώστε να ελπίζουμε σε μια καλύτερη συνέχεια»