Ο Ιάσων Αυγής νίκησε στο ντέρμπι την Δόξα Περιβολακίου και ανέβηκε βαθμολογικά. Ο παράγοντας της ομάδας Ευθύμης Κολασίδης επισήμανε: «Αργήσαμε να καταλαβαίνουμε κάποια πράγματα ως ομάδα. Ερχεται κατά την άποψη μου ένας δεύτερος γύρος καλύτερου ποδοσφαίρου. Ο ερχομός του Ηλία Ζωμένου μας ξύπνησε. Στηρίζω από την πλευρά μου όλα τα παιδιά 100%.
Ενα ευχαριστώ σε όλους τους φιλάθλους μας που αυτοί είναι ο Ιάσων Αυγής»