Οι Ακρίτες Συκεών νίκησαν την ΑΕ Καλλιθέας με 1-0 και συνεχίζουν στην πρώτη θέση μαζί με το ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ
Σκόρερ: Σωμαράκης (39’)
Διαιτησία: Παγώνης (Μάρκος Λαζαρίδης, Β. Νατσιόπουλος)
ΑΚΡΙΤΕΣ (Μίντης): Παναγιωτίδης, Δάλλας Ν., Μαυρομματίδης (55’ Κασαπίδης), Πασσαλής, Πασχαλίδης (87’ Γαμβρέλης), Βασαΐτης, Γ. Δάλλας (67’ Ψαλιδάκης), Νόικος, Παπαγαθονίκου (87’ Βούλτσιος), Τσιάκαλος (55’ Ματακίδης), Σωμαράκης
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σταυριανίδης): Παπουτσής, Νιάνιος (48’ Μαυρούδης), Καρατζίδης, Σαμαρίνας, Νικολαΐδης, Ζουμπούλης, Πέτσας (46’ Ζαχαράκης), Χόνδρος, Νιολάκης, Κασαρτζιάν, Κατσαβός (87’ Γεωργίου).
Ο προπονητής των Ακριτών Νίκος Μίντης ανέφερε: Σίγουρα ήταν ένα παιχνίδι στο οποίο η απόδοση μας δεν έφτασε στα επίπεδα που θέλουμε και μπορούμε.
Ακόμη και έτσι όμως, θεωρώ πως αν είχαμε καθαρό μυαλό στις στιγμές που δημιουργήσαμε, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, θα μπορούσαμε να έχουμε πετύχει και άλλα γκολ.
Κρατάμε την νίκη και την προσπάθεια που κάναμε σε όλο το 90λεπτο».