Στο 85 διεκόπη ο αγώνας της Νέας Γενεάς με το ΔΑΣΩ και ενώ το σκορ ήταν 1-1.
Αναμενόταν να έρθει το ασθενοφόρο για να προσφέρει τις πρώτες βοήθειες σε παίκτη του ΔΑΣΩ, πέρασε ο εύλογος χρόνος που θα μπορούσε να περιμένει ο διαιτητής, νύχτωσε και ο διαιτητής διέκοψε το παιχνίδι. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η ΕΠΣΜ
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (17η αγωνιστική)
ΑΕ Ευόσμου - Κεραυνός Κολχικού 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Θύελλα Περιστερώνα - Θερμαϊκός Θέρμης 0-2 ΤΕΛΙΚΟ
Ιάσων Αυγής - Φοίνικας Πολίχνης 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας - Εθνικός Σοχού 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ποσειδώνας Μηχανιώνας - ΑΟ Καρδίας 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Μελιτέας - Ομόνοια Σίνδου 3-1 ΤΕΛΙΚΟ
Μαραθώνας - Αχιλλέας Τριανδρίας 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)
Δόξα Πενταλόφου - Αξιός Ανατολικού 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αστέρας Αμπελοκήπων - Δόξα Αγ.Παύλου 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας - ΓΣ Ηλιούπολης 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αστραπή Δενδροποτάμου - Δόξα Ρετζικίου 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Μακεδονικός Γέφυρας - Αίας Ευόσμου 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)
Ελλήσποντος Μαδύτου - Μακεδονικός Λητής 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Παύλος Μελάς - ΑΕ Ελπίδα Τούμπας 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)
ΠΑΟ Διοικητηρίου - Αναγέννηση Επανομής 1-4 ΤΕΛΙΚΟ
Εθνικός Πυλαίας - ΠΑΟΝ Επιβατών 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ποσειδώνας Καλαμαριάς - ΑΕ Κρήνης 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Αγ. Γεώργιος Ν.Κρήνης - Πανόραμα 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)
Ομόνοια Σταυρούπολης - Εθνικός Μαλγάρων 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Οδυσσέας Κορδελιού - Λύκοι Δ. Π. Μελά 1-2 ΤΕΛΙΚΟ
Ελπίδες Χαλάστρας - Σταυραετός Ευξεινούπολης 1-3 ΤΕΛΙΚΟ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)
Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου - ΑΕ Αμπελοκήπων 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Φίλιππος Ελεούσας - ΑΜΣ Νικόπολη 3-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ατλας Μενεμένης - Αγροτικός Αστέρας υποδομή 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)
Ενωση Συκεών - Νίκη Ηρακλείου 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου - ΔΑΣ Ωραιοκάστρου διεκόπη στο 85' και ενώ το σκορ ήταν 1-1
Κεραυνός Αγ. Παύλου - Ακαδ. Ποδ. Νεάπολης 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Δόξα Δρυμού - Νίκη Ευκαρπίας 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)
Νέστωρ Οσσας - Εθνικός Προφήτη 10-1 ΤΕΛΙΚΟ
Διγενής Κρυονερίου - Ηρακλής Μοδίου 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ποντιακός Πολυδενδρίου - Αρης Ξηροποτάμου 2-2 ΤΕΛΙΚΟ
ΠΑΟΚ Ανοιξιάς - Αρης Καβαλαρίου 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)
Αετοί Θεσ/νίκης 2015 - Πέρα 1-4 ΤΕΛΙΚΟ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 6ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)
Δόξα Τριλόφου - Κανάρης 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Αργοναύτης Καλαμαριάς - ΑΕ Χαριλάου 1-4 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΕ Μαρτίου - Αριστοτέλης 0-2 ΤΕΛΙΚΟ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
Αναγέννηση Προχώματος - Αναγέννηση Καλοχωρίου 0-2 ΤΕΛΙΚΟ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)
ΠΑΟΚ Πολίχνης - ΑΣ Αγ. Παύλος 3-1 ΤΕΛΙΚΟ
Πυρσός Θεσσαλονίκης - Κυψέλη Νεάπολης 4-0 ΤΕΛΙΚΟ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)
Αναγέννηση Αγ. Ιωάννη - Ελπίδες Φοίνικα 4-0 ΤΕΛΙΚΟ
Αναγέννηση Επταπυργίου - Καπετάν Αγρας 6-2 ΤΕΛΙΚΟ
Λιονταράκια Θεσσαλονίκης - Ερμής Μηχανιώνας 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
4ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)
Φοίνικας Σχολαρίου - Μακεδών Ευόσμου 1-5 ΤΕΛΙΚΟ
ΠΑΟ Καρτερών - Δόξα Γερακαρούς 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αναβλήθηκαν από χθες
Αναβλήθηκαν απο χθες οι αγώνες
Μακεδονικός Ασκού - Ακρίτες Συκεών, Αισχύλος Ωραιοκάστρου –Αστραπή Μεσαίου, Δράση Αρδαμερίου - Δάφνη Ευαγγελισμού, Εθνικός Λαγυνών - ΑΕ Αγ.Γεωργίου, Κισσός Χορτιάτη - ΑΕ Φαλήρου, Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής - ΑΕ Καλλιθέας, Απόλλων Κάτω Σχολαρίου - Γερμανική Ακαδημία, Σμυρναϊκός Βαθυλάκκου - Δάφνη Ακροποτάμου, Νίκη Νεοχωρούδας - Αγ. Ιωάννης ο Χρυσόστομος, Μ.Αλέξ. Νέας Απολλωνίας - Σάντος Πανοράματος