Εγινε η κλήρωση του κυπέλλου. Οι αγώνες θα είναι νοκ άουτ και οι νικητές θα περάσουν στους 16 του θεσμού.
1ος όμιλος: Iωνικός- Ελευθεριακός, ΑΟΚ Αγ Αθανασίου-Ηρακλής Αμπελοκήπων, Ολυμπιακός Κυμίνων-Αγροτικός Αστέρας, Μαγνησιακός-Νίκη Ευκαρπίας, ΑΕ Ευόσμου-Κεραυνός Ωραιοκάστρου
2ος όμιλος: Ηρακλής Θερμαικού- Δόξα Ασσήρου, Δόξα Ρετζικίου-Αχιλλέας Τριανδρίας, ΓΣ Ηλιούπολη-Φοίνικας Πολίχνης, Μακεδονικός Αγ Βασιλείου-Παύλος Μελάς, ΑΕ Καλλιθέας-Ιάσων Αυγής
3ος όμιλος: Απόλλων Κ. Σχολαρίου- Θερμαικός Θέρμης, Εθνικός Πυλαίας-Αναγέννηση Επανομής, Αναγέννηση Ν. Επιβατών-Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Ολυμπιακός -Ορφέας Σουρωτής, Αετός Βασιλικών-ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ, ΥΛΤΕ Λύκοι-Φοίνικας Τούμπας
Στην επόμενη φάση θα γίνουν εκ νέου όμιλοι