Σε δύο μεταγραφές προχώρησαν οι Ελπίδες Φοίνικα. Πρόκειται για τον Ερρίκο Λάσκαρη 18 χρονών στόπερ από τον ΠΑΟΠ Ν Αμισού και το 26χροο φορ Θοδωρή Παπακωνσταντίνου που έπαιζε στον Αγιο Ιωάννη Χρυσόστομο. Καλώς ήρθατε στην οικογένειά μας επισημαίνουν οι ιθύνοντες του συλλόγου. Δοκιμαστικές προπονήσεις θα κάνουν οι Ελπίδες Φοίνικα στις 09-10-11-12-13 Ιανουαρίου, στις εγκαταστάσεις του συλλόγου, και η πρόσκληση αφορά ποδοσφαιριστές γεννηθέντες από το 1995 έως 2007