Σε δύο σημαντικές προσθήκες προχώρησε ο Αγροτικός Αστέρας.
Συγκεκριμένα απέκτησε δύο παίκτες προερχόμενους από τη Νίκη Ευκαρπίας οι οποίοι πέρσι είχαν πετύχει την άνοδο στη Γ’ Εθνική. Πρόκειται για τους Γιώτα (τερματοφύλακας) και Πεχλιβανίδη.
Ο Πεχλιβανίδης έπαιξε προηγούμενα σε Θερμαϊκό Θέρμης ( Γ Εθνική), Μουδανιά, Τρίγλια, Ποσειδώνα Καλαμαριάς, Ακρίτες Συκεών, Νίκη Ευκαρπίας (Α1 και Γ εθνική), Αγιο Γεώργιο
Ο Γιώτας έχει παίξει στο παρελθόν σε Καμπανιακό, Νίκη Αγκαθιάς, ΑΣ Γιαννιτσά, Αρη Παλαιοχωρίου, Αιολικό, Καρδία, Αγροτικό Αστέρα και Εθνικό Ν. Αγιονερίου