Τα Αστέρια με αξιώσεις διεκδικούν την άνοδο τους στη Β’ κατηγορία. Ο Γιώργος Δεμιρτζόγλου είναι για πέμπτη χρονιά στα Αστέρια έχοντας δουλέψει νωρίτερα μεταξύ άλλων σε Ολυμπιακό, ΠΑΟΝΕ, Αρναία, Αινεία, Αρη.
Για την ομάδα των Αστεριών επισήμανε: «Στον όμιλο μας είμαστε δεύτεροι αυτή τη στιγμή. Στόχος μας είναι η άνοδος και η τροφοδότηση της πρώτης ομάδας με παίκτες από την ακαδημία.
Ακόμη όσοι μπορέσουν να παίξουν και σε υψηλότερο επίπεδο όπως συνέβη πέρσι με τρεις παίκτες που συνεχίζουν στη Γερμανία».