Υποψία στημένου στην Κολομβία: Έβαλε γκολ και οι αμυντικοί τον... κοιτούσαν

Metrosport Team06 Δεκεμβρίου 2021

Σάλο έχει προκαλέσει το παιχνίδι στην Κολομβία, ανάμεσα σε Γιανέρος και την Ουνιόν Μαγκνταλένα, καθώς οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δύο τέρματα στο 95΄και στο 96', γυρνώντας το ματς «τούμπα», με τους γηπεδούχους να αμύνονται με τα... μάτια.

Η Ουνιόν ήθελε μόνο τη νίκη για να ανέβει κατηγορία, αλλά το γκολ που πέτυχε η Γιανέρος στο 81 λεπτό έβαζε «φρένο» στα όνειρα για άνοδο.

Βέβαια, στη συνέχεια, το παιχνίδι ανατράπηκε, με τους φιλοξενούμενους μέσα σε δύο λεπτά να μεταμορφώνουν το 1-0 σε 1-2.

Όπως θα δείτε και στο παρακάτω βίντεο, οι γηπεδούχοι και στα δύο τέρματα δεν αμυνθήκαν σχεδόν καθόλου, με τον τερματοφύλακα να...παλεύει μόνος του.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι στην Κολομβία η Ένωση των ποδοσφαιριστών της χώρας έχει ζητήσει από τις ποδοσφαιρικές Αρχές να εξετάσουν εάν το ματς της Γιανέρος με την Ουνιόν Μαγκνταλένα ήταν στημένο.