Ξέρανε τη Νάπολι η Αταλάντα!

Δημήτρης Καλαϊτζής04 Δεκεμβρίου 2021

Αταλάντα για μεγάλα πράγματα! Η ομάδα του Γκασπερίνι έχοντας τρεις διαφορετικούς σκόρερ επιβλήθηκε 3-2 της Νάπολι μέσα στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντονα» και πλησίασε στους τέσσερις βαθμούς την πρωτοπόρο, Μίλαν.

Η Αταλάντα ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ χάρη στο εξαιρετικό σουτ του Μαλινόφσκι στο 7΄.

Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι έχασαν σωρεία ευκαιριών για να καθαρίσουν το ματς και οι γηπεδούχοι κατάφεραν λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να ισοφαρίσουν σε 1-1 με τον Ζιελίνσκι.

Με την έναρξη της επανάληψης, η ομάδα του Σπαλέτι έφερε τούμπα το ματς με τον Μέρτενς, βάζοντας φωτιά...στις εξέδρες.

Ωστόσο, η Αταλάντα δεν πτοήθηκε και με γκολ των Ντεμιράλ (66΄) και Φρόιλερ (71΄) πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο.