«Βρέχει»... γκολ από το ημίχρονο στο Περιστέρι

Metrosport Team03 Φεβρουαρίου 2021

Βροχή τα γκολ στο Περιστέρι, στην αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον ΠΑΣ Γιάννινα. καθώς οι φιλοξενούμενοι προηγούνται ήδη με 1-3 στο ημίχρονο.

Για τον επαναληπτικό αγώνα του Κυπέλλου Ελλάδος, αυτή την ώρα Ατρόμητος και ΠΑΣ Γιάννινα, «διασταυρώνουν τα ξίφη» τους στο Περιστέρι, με τους Γιαννιώτες, να βρίσκονται ήδη μπροστά στο σκορ με 1-3. Να θυμίσουμε πως, στον πρώτο αγώνα για την φάση των «16», οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες στους «Ζωσιμάδες» (2-2), αφήνοντας ανοιχτούς λογαριασμούς για την συνέχεια.

Στην σημερινή αναμέτρηση του Περιστερίου, ο ΠΑΣ, προηγείται ήδη με 1-3 στο ημίχρονο, θέτοντας τις βάσεις πρόκρισης για την επόμενη φάση.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους, άνοιξε ο Νάουμετς, ύστερα από καταπληκτική ενέργεια του Παμλίδη.

Το 0-2 για τους Γιαννιώτες, πέτυχε Νικολάς Μιλιντσεάνου.

Το τρίτο γκολ για τον ΠΑΣ, πέτυχε ο Σάλιακας, με σουτ έξω από την περιοχή.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι, ήταν να μειώσουν με τον Κωτσόπουλο, σκοράροντας μέσα από την περιοχή με δυνατό σουτ.