Τρελό ματς -Χ-ωρίς νικητή στους «Ζωσιμάδες»

Δημήτρης Καλαϊτζής21 Δεκεμβρίου 2020

Σε ένα τρομερό παιχνίδι με τέσσερα γκολ, δοκάρια, αποβολή και εκατέρωθεν ευκαιρίες, ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρας Τρίπολης ήρθαν ισόπαλοι 2-2 στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Super League 1.

Το αποτέλεσμα αφήνει ικανοποιημένους τους γηπεδούχους που έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 54΄ λόγω της αποβολής του Σιόντη με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Οι Αρκάδες είχαν δοκάρι στο 17΄ με το σουτ του Ριέρα και έξι λεπτά μετά βρέθηκαν πίσω στο σκορ, καθώς ο Παμλίδης έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του.

Η ομάδα του Ράσταβατς δεν πτοήθηκε και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Μουνάφο λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους.

Η αποβολή του Σιόντη με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 54΄ άλλαξε τις αριθμητικές ισορροπίες στο παιχνίδι.

Ο Μπαράλες στο 82' απώλεσε πολύ μεγάλη ευκαιρία όταν και αστόχησε από κοντά ύστερα από γύρισμα του Κώτσιρα, όμως δυο λεπτά μετά πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Λουίς Φερνάντεθ.

Τελικά, ο ΠΑΣ γλίτωσε την ήττα χάρη στο τέρμα του Κρίζμαν στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.