Το εκπληκτικό γκολ του Παγιέ, εκτεθειμένος παίκτης της Μαρσέιγ σκύβει να περάσει η μπάλα

Πέτρος Χαριζακλής07 Απριλίου 2022

Με δύο ενέργειες στο πρώτο ημίχρονο, είναι ο καθοριστικός παίκτης για την Μαρσέιγ. Ο Ντμίτρι Παγιέ έδωσε την ασίστ στο 1-0 και στην εκπνοή του ημιχρόνου πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ.

Ο Ουντέρ εκτέλεσε το κόρνερ-δώρο της άμυνας του ΠΑΟΚ, με πάσα, βρήκε τον Παγιέ έξω από την περιοχή και εκείνος με υπέροχο σουτ έστειλε την μπάλα ψηλά στα δίχτυα του Πασχαλάκη που δεν μπορούσε να αντιδράσει.

Και σε αυτή την περίπτωση όμως θα μπορούσε να υποδεχθεί οφσάιντ καθώς παίκτης της Μαρσέιγ σκύβει για να περάσει η μπάλα όντας εκτεθειμένος. Η ομορφιά του γκολ δεν έκανε πολλούς να το προσέξουν αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν έπρεπε να το προσέξει ο επόπτης.