«Τεσσάρα» Μακεδονικού με όμορφο ποδόσφαιρο

Metrosport Team31 Αυγούστου 2020

Μία ακόμη πολύ καλή αγωνιστική παρουσία πρόσθεσαν στην περίοδο της προετοιμασίας και των φιλικών αγώνων οι παίκτες του Μακεδονικού.

Οι «πράσινοι» που είχαν πολύ καλή απόδοση και στα παιχνίδια που ηττήθηκαν με Πιερικό και Αλμωπό, συνέτριψαν τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου με 4-0, αποδίδοντας κατά διαστήματα εξαιρετικό ποδόσφαιρο. Μόλις στο 1ο λεπτό ο Τσουκάνης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, που είχαν διπλή μεγάλη ευκαιρία στο 38’ για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους. Στο 54’ ο Γουνόπουλος με πλασέ σημείωσε το 2-0, ο νεαρός Τσιάκαλος στο 89’ πέτυχε το 3-0 και το σκορ έκλεισε ένα λεπτό αργότερα ο παίκτης που το άνοιξε, ο Στέλιος Τσουκάνης.

Η σύνθεση του Μακεδονικού: Γρηγοριάδης, Σιαγλής, Τζελίδης, Καστριτσέας, Καραμπάς, Γουνόπουλος, Πολυζωίδης, Καραμπάς, Μαυρομάτης, Ζαννάκης, Τσουκάνης. Αγωνίστηκαν επίσης οι: Βεζυρίδης, Γάκης, Ανδρέαδης, Αμοιρίδης, Τουλής, Δοϊρανλής, Τσιάκαλος, Τούλας, Νικολαΐδης