Στους «8» η ΑΕΚ παρά την ήττα από τον Απόλλωνα Σμύρνης

Metrosport Team04 Φεβρουαρίου 2021

Την πρόκριση στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου πήρε η ΑΕΚ παρά την ήττα της με 2-1 από τον Απόλλωνα Σμύρνης. Η Ένωσης προκρίθηκε χάρη στο εκτός έδρας τέρμα που πέτυχε.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 16ο λεπτό όταν μετά από κλέψιμο ο Ντάουντα βρήκε την ευκαιρία να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Τέσσερα λεπτά αργότερα η Ένωση έφτασε στην ισοφάριση μετά από τραγικό λάθος του Γιαννακόπουλου.

Ο Απόλλων δεν πτοήθηκε και βγήκε στην επίθεση κυνηγώντας ένα τέρμα που θα του έδινε και πάλι κεφάλι στο σκορ. Αυτό ήρθε στο 27΄με ένα υπέροχο σουτ του Τάσου Λαγού από το ύψος της μεγάλης περιοχής

Ο Απόλλων προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να κάνει το κάτι παραπάνω και να ανατρέψει το εις βάρος του αποτέλεσμα από το πρώτο παιχνίδι.