SL2: ΠΑΟΚ Β’-ΑΕΛ 1-0, Νίκη Βόλου-Βέροια 1-1

Metrosport Team11 Νοεμβρίου 2022

Με δύο αγώνες άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής της SL2. Ο ΠΑΟΚ Β’ μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας με τη Βέροια σημείωσε την πρώτη του νίκη στο φετινό Πρωτάθλημα επικρατώντας με 1-0 της ΑΕΛ αν και έπαιξε με 10 παίκτες σχεδόν για ένα ημίχρονο. Μετά την ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ Β', η Βέροια έμεινε στο 1-1 και με τη Νίκη στον Βόλο. Προηγήθηκε με τον Μπουόλι στο 43' αλλά ο Μιράντα απάντησε για τους γηπεδούχους στους 60'.

Ο ΠΑΟΚ Β' επιβλήθηκε της ΑΕΛ με ένα γκολ του Βασίλη Γκορντεζιάνι μετά από ωραίο συνδυασμό, λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα...

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τον ΠΑΟΚ να μένει με 10 παίκτες, εξαιτίας αποβολής του Γκορντεζιάνι με απευθείας κόκκινη κάρτα...

Η ΑΕΛ έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει τον βαθμό αφού στο 90' ο Πλέγας αστόχησε σε πέναλτι «σημαδεύοντας» το οριζόντιο δοκάρι του Ταλιχμανίδη.