Σαρωτική η Κ-19 του ΠΑΟΚ, συνέτριψε τον Αστέρα

Δημήτρης Καλαϊτζής18 Ιανουαρίου 2020

Άλλη μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Κ19 του ΠΑΟΚ, καθώς διέλυσε με 5-0 τον Αστέρα Τρίπολης, επεκτείνοντας το αήττητο σερί της στα 63 παιχνίδια!

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, ο Δικέφαλος κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δούμτση στο 59΄.

Στο 71′ ο Τζόλης έκανε γύρισμα στη μικρή περιοχή, ο τερματοφύλακας των Αρκάδων έκανε ασταθή επέμβαση και ο Δούμτσης από κοντά έκανε το 2-0.

Στο τελευταίο 10λεπτο ήρθε και το αγωνιστικό ξέσπασμα της ομάδας των Γκαρσία και Σνάουτσερ.

Στο 80′ ο Τζόλης εκτέλεσε το φάουλ και ο Πανίδης με κεφαλιά έκανε το 3-0. Έξι λεπτά μετά ο ΠΑΟΚ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0, όταν μετά από γύρισμα του Τζόλη ο παίκτης των Αρκάδων έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Γρόσδης με υπέροχο γυριστό σουτ.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Καλουτσικίδης (86′ Τσοπούρογλου), Τάχατος, Μιχαηλίδης , Παναγιώτου, Τσιγγάρας, Γιαξής, Δούμτσης (73′ Γρόσδης), Κούτσιας (46′ Πουρναράς), Τζόλης (86′ Πιπιλιάρης), Γκορτεζιάνι (69′ Πανίδης).