«Πληγώθηκε» στις καθυστερήσεις η Εθνική Παίδων, σκόραρε ο Γκιτέρτσος του ΠΑΟΚ

Metrosport Team27 Μαρτίου 2022

Η Εθνική Παίδων βρέθηκε μερικά λεπτά μακριά από την πρώτη της νίκη στο Elite Round, αλλά στο 90+3΄δέχθηκε την ισοφάριση από την Ουγγαρία στη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου, έχοντας δύο ισοπαλίες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Για την Εθνική μας το προβάδισμα έδωσε ο ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Γκιτέρτσος, στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά από ασίστ του Γκούμα. Παρότι κατάφεραν να διαχειριστούν το υπέρ τους σκορ, λίγα λεπτά πριν τη λήξη, οι Ούγγροι πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης, παίρνοντας το πρώτο βαθμό τους.

Η επόμενη αντίπαλος της Ελλάδας είναι η Ολλανδία (30/3, 17:00) στο Sportpark Parkzicht-Uden.

Ελλάδα: Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Αλεξίου, Κωττάς, Δρόσος (58' Αμπαρτζίδης), Λατίφης (58' Αδάμ), Γκούμας (83' Μαυρόπουλος), Καλοσκάμης (83' Μαρουτσής), Γκιτέρτσος (69' Τζίμας) , Φίλων

Ουγγαρία: Πέκσι, Μποντνάρ, Αλμάσι (77' Ποκς), Κόβακς, Σαμπό, Κόκσις, Μπόρος (70' Πέστι), Τοτ (46' Κόβακς), Καλοσκάνι (46' Κομλόσι), Μπαρκοζί (70' Κλάους), Λίζτες, Κίτρινες: 49' Αλεξίου, 86' Γεωργιάδης/ 34' Μπαρκοζί