Πιο κοντά στην άνοδο τα Τρίκαλα, διπλό με Τσίπρα

Metrosport Team07 Μαρτίου 2020

Την πέμπτη τους νίκη μακριά από το «σπίτι» τους πέτυχαν τα Τρίκαλα επικρατώντας του ΟΦ Ιεράπετρας με 1-0.

Οι παίκτες του Περικλή Αμανατίδη πήραν τον έλεγχο και στο 35ο λεπτό θα μπορούσαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ αλλά ο Καραγκιολίδης σταμάτησε τον Ντόση. Οι αντίπαλοι προσπάθησαν να ισορροπήσουν και τρία λεπτά αργότερα έχαν μοναδική ευκαιρία όταν το σουτ του Αποστολόπουλο πέρασε από τα δοκάρι του Ζαρόπουλου.

Τα Τρίκαλα μπήκαν πιο δυνατά το β μέρος και θα μπορούσαν προηγηθούν αλλά το σουτ του Πελάεθ στο 58΄απέκρουσε ο Καραγκιολίδης.

Στο 72΄ ήταν η σειρά των «ασπρόμαυρων» να απειλήσουν με τον Κατσικοκέρη να βγαίνει τετ α τετ με τον Ζαρόπουλο, να μην καταφέρνει όμως να τον νικήσει. Στο 76’ ο Τσίπρας κατάφερε να πετύχι το πολυπόθητο τέρμα και να χαρίσει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.