Περίπατος της Μπάγερν στο «Στάμφορντ Μπριτζ»

Metrosport Team26 Φεβρουαρίου 2020

Για ένα ημίχρονο άντεξε η Τσέλσι στον εντός έδρας αγώνα με την Μπάγερν Μονάχου για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι Βαυαροί ξέσπασαν στο δεύτερο μέρος και επικράτησαν με 3-0, κλειδώνοντας, ουσιαστικά, την πρόκριση από το πρώτο ματς.

Τον χορό των γκολ άνοιξε στο 51' ο Γκάμπρι, μετά από εξαιρετική ομαδική προσπάθεια, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Γερμανός μεσοεπιθετικός, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έβαλε γερές βάσεις νίκης για τους φιλοξενούμενους.

Το τρίτο γκολ σημείωσε ο Λεβαντόφσκι στο 76', ενώ σαν να μην έφτανε η βαριά ήττα αποβλήθηκε για την Τσέλσι με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 84' ο Μάρκος Αλόνσο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Τσέλσι: Καμπαγέρο - Αθπιλικουέτα (73' Πέδρο), Ρούντιγκερ, Κρίστενσεν, Μάρκος Αλόνσο - Ζορζίνιο, Μπάρκλεϊ (61' Γουίλιαν), Κόβατσιτς - Τζέιμς, Ζιρού (61' Αμπραχαμ), Μάουντ.

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ - Παβάρ, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Ντέιβις - Αλκάνταρα (90' Γκορέτζκα), Κίμιχ - Γκνάμπρι (85' Τολισό), Κομάν (66' Κουτίνιο) - Μίλερ - Λεβαντόφσκι.