ΠΑΟΚ: Στον τελικό η Κ15, άνετη επικράτηση 3-0 επί της ΑΕΚ

Metrosport Team20 Μαρτίου 2022

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο η Κ15 του ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη (3-0) κόντρα στην ΑΕΚ, στο γήπεδο του Παναιτωλικού και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό της Τετάρτης (23/03), όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού, Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός.

Ο Δικέφαλος βρήκε το γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με κεφαλιά του Πάνου, έπειτα από κόρνερ του Ελευθεριάδη ενώ στο 74΄ έγινε το 2-0 με αυτογκόλ του Κοσιάβελο. Δυο λεπτά αργότερα,  ο Τσιότας με σουτ από τη μεγάλη περιοχή έγραψε το τελικό 3-0.

ΠΑΟΚ: Μπελερής, Τσιότας (Καρακώστας 78’), Βυρσωκινός, Κοσίδης, Μύθου, Ελευθεριάδης, Τσίτσιλας (Μπάγιος 78’), Πάνος, Θεοφίλου (Σιδηρόπουλος 60’), Τσιφούτης (Τουρσουνίδης 47’), Ντούνγκα (Βασίλι 78’).

ΑΕΚ: Παπαβασιλείου (Καπλανίδης 10’), Πασακυριάκος, Ψυρόπουλος, Κοσιαβελος, Μαρκόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Ψυχογιός (Αβράσογλου 66′), Ντάνι, Κλάψας, Κολοκοτρώνης (Πεχλιβανίδης 41’, Τσουραμάνης 54’), Σαχινίδης (Λάμπρου 77′).