ΠΑΟΚ: Ντεμπούτο με διπλό για την Κ19

Γιώργος Ζαΐρης01 Σεπτεμβρίου 2023

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έκανε πρεμιέρα στο Πρωτάθλημα η ανανεωμένη Κ19 του ΠΑΟΚ. Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής (από αυτήν άρχισε το πρόγραμμα) ο Δικέφαλος επικράτησε με 3-1 εκτός έδρας του ΟΦΗ.

Ουσιαστικά το ματς ο ΠΑΟΚ το «καθάρισε» σε τρία λεπτά. Αρχικά στο 26’ με την κεφαλιά του Χατσίδη και στο 29’, σε αντεπίθεση με σουτ του Δεληγιάννη, έβαλε στέρεες βάσεις για να φύγει με το διπλό από το Ηράκλειο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ ανοίχτηκε αρκετά για να βρει το γκολ που θα τον ξαναβάλει στο παιχνίδι, όμως ο Δικέφαλος ήταν καλύτερος και σκόραρε στο 52’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καλόγηρου, διαμορφώνοντας το 0-3. Στο 89’ ο Τσερεβελάκης σκόραρε με προβολή και διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Η αρχική ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Κουπένος, Δεληγιάννης, Πανικίδης, Καστίδης, Σνάουτσνερ, Τσομπάνης, Γκούμας, Χατζίδης, Καλογηρος, Βασιλειάδης.