Παλικάρι στην Κρήτη ο ΠΑΟΚ!

Metrosport Team04 Δεκεμβρίου 2021

«Σκούπα» με 0-3 απέναντι στον ΟΦΗ για τους παίκτες της ομάδας βόλεϊ του ΠΑΟΚ οι οποίοι ξεπέρασαν με περίσσια άνεση το εμπόδιο των Κρητικών στο Ηράκλειο της Κρήτης.

Οι Θεσσαλονικείς στο πρώτο σετ παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 15-17, με την ποιότητα που τον διακρίνει, κατάφερε να κάνει το comeback και να πάρει το πρώτο σετ με 20-25!

Στο δεύτερο σετ οι γηπεδούχοι θέλησαν να ισοφαρίσουν τα σετ και να κάνουν το 1-1, μπήκαν καλύτερα ξανά, έφτασαν τη διαφορά στο 15-12 και στο 23-20, αλλά ο Δικέφαλος με τον Σωτηρίου σε μεγάλη ημέρα στο σερβίς έκανε το 23-25.

Στο τελευταίο σετ που θα θα έκρινε σε μεγάλο βαθμό και τον νικητή, ο ΟΦΗ ήταν αυτός που είχε την ευκαιρία να μειώσει σε 1-2 όταν το παιχνίδι βρέθηκε στο 24-23, αλλά οι παίκτες του coach Καλμαζίδη έκαναν το 24-26 και πήραν τη νίκη!

Τα σετ: 20-25, 23-25, 24-26