Παίκτης της Βέστερλο πήρε δεύτερη κίτρινη σε...4 δευτερόλεπτα- Με αυτή τη κίνηση άφησε την ομάδα του με 10

Metrosport Team14 Απριλίου 2024

Ο Ρομέο Βερμάντ της Βέστερλο πήγε να κλειδώσει τη νίκη για την ομάδα του, όμως τελικά ήταν αυτός που την άφησε τελικά... εκτεθειμένη, αφού την άφησε με 10 παίκτες σε όλο το δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην Μέχελεν, αντικρίζοντας δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε διάστημα τεσσάρων δευτερολέπτων.

Ο αγώνας της Μέχελεν με την Βέστερλο για τα playoffs του βελγικού πρωταθλήματος πρόσφερε πλούσιο θέαμα, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 2-0 πριν συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα και τους γηπεδούχους να κάνουν ολική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, με 3-2 στο 90+3'.

Όλα ξεκίνησαν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιώρου, με τον Ρομέο Βερμάντ- που έκανε το 2-0 - να γίνεται από ωραίος... μοιραίος!

Και αυτό γιατί πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, είδε κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή και τον έπιασε από το χέρι για να διαμαρτυρηθεί, με τον άρχοντα του αγώνα να του βγάζει δεύτερη κίτρινη μέσα σε 4'' και να τον αποβάλλει.