Ούτε τώρα κέρδισε στους «Ζωσιμάδες» ο ΠΑΣ, «λευκή» ισοπαλία με τον Παναιτωλικό

Πέτρος Χαριζακλής07 Νοεμβρίου 2020

Δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι για τον ΠΑΣ Γιάννινα μέσα σε διάστημα τριών ημερών, ωστόσο η ομάδα του Γιαννίκη δεν κατάφερε ούτε τώρα να πάρει το πρώτο τρίποντο εντός έδρας. Αν και ήταν καλύτερη, παραχώρησε 0-0 στον Παναιτωλικό, και ανέβηκε στην 8η θέση με εννέα βαθμούς. Ο Παναιτωλικός απέσπασε την τρίτη ισοπαλία του μακριά από το Αγρίνιο και έφτασε τους τέσσερις βαθμούς, χωρίς να έχει καταφέρει να πανηγυρίσει κάποια νίκη τη φετινή χρονιά.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία για τους γηπεδούχους ήταν στο 38ο λεπτό όταν ο Ελευθεριάδης έκανε σέντρα-σουτ από τα αριστερά αλλά η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι.

Ο Λέο έχασε δύο ευκαιρίες στο 14’ και στο 66’ όμως ο Κνετ κράτησε το μηδέν για τον Παναιτωλικό.

Από την πλευρά του ο Παναιτωλικός δεν ήταν τόσο απειλητικός, με την μεγαλύτερη ευκαιρία του να είναι στο 57ο λεπτό όταν ο Αριγίμπι βρέθηκε σε τετ-α-τετ με τον Χουτεσιώτη όμως ο Ελληνας τερματοφύλακας απέκρουσε το σουτ.