Ολυμπιακός: Ο Κανός αφιέρωσε το γκολ στη μητέρα του που πέθανε και... κιτρινίστηκε

Metrosport Team13 Φεβρουαρίου 2023

Ο Ολυμπιακός ξέσπασε, μετά την ήττα από την ΑΕΚ στο Κύπελλο, νικώντας με 6-1 τον Παναιτωλικό, σε κλάματα όμως ξέσπασε και ο Κανός, οποίος αφιέρωσε το γκολ που πέτυχε στη μητέρα που έχασε από τη ζωή, με τον διαιτητή να του δείχνει την κίτρινη κάρτα.

Ο Ισπανός πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 58ο λεπτό και εννέα λεπτά αργότερα (67') πέτυχε το τέταρτο γκολ για τους "ερυθρόλευκους" και το πρώτο με τη φανέλα του Ολυμπιακού. Μάλιστα, το τέρμα που σημείωσε το αφιέρωσε στη μητέρα που πέθανε πριν λίγες μέρες, σηκώνοντας τη φανέλα του, έχοντας από κάτω μια αφιέρωση για εκείνη: «σε αγαπάω μαμά».

Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Στάθης Γκορτσίλας, έδειξε κίτρινη κάρτα στον Κανός για τη κίνηση να σηκώσει τη φανέλα του, με πολλούς εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου να απορούν με τον Έλληνα διαιτητή.