Ο Άρης σκέφτεται να κινηθεί νομικά κατά του Καραντώνη

Γιώργος Στράντζαλης17 Φεβρουαρίου 2020

Ο Άρης ηττήθηκε με 0-1 από την ΑΕΚ για την 24η αγωνιστική της Super League 1, όμως έχει σοβαρά παράπονα για την διαιτησία του Καραντώνη αλλά και του VAR, Κουμπαράκη. Μετά το τέλος της αναμέτρησης, φαίνεται πως υπάρχουν σκέψεις από την «κιτρινόμαυρη» ΠΑΕ για να κινηθεί νομικά κατά των δύο διαιτητών.

Οι φάσεις που διαμαρτύρεται δίκαια ο Άρης είναι τρεις. Αρχικά, ο διαιτητής της αναμέτρησης, Δημήτρης Καραντώνης (ΕΠΣ Ημαθίας) έπνιξε πεντακάθαρο πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων στο 40΄, όταν ο Κλωναρίδης πάτησε και έριξε στο έδαφος τον Φετφατζίδη. Η δεύτερη περίπτωση είναι του 67ο λεπτού. Ο Σβάρνας ενώ είχε κάρτα έριξε τον Λάρσον και ο άρχων του αγώνα ενώ ήταν μπροστά έκλεισε τα μάτια, γλιτώνοντας έτσι την Ένωση να παίξει με παίκτη λιγότερο στα εναπομείναντα λεπτά της αναμέτρησης. Και η τρίτη περίπτωση είναι στο 71ο λεπτό, όταν ο Μάνταλος τράβηξε τη φανέλα του Λάρσον και τον έριξε στο έδαφος μετά από εκτέλεση κόρνερ.