Νίκη-ανάσα για τον Παναιτωλικό, 1-0 τον Πανιώνιο

Metrosport Team23 Φεβρουαρίου 2020

Ο Παναιτωλικός ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι των ουραγών, καθώς κέρδισε 1-0 τον Πανιώνιο και ξέφυγε στο +7 από τον αντίπαλό του ενόψει των πλέι άουτ.

Στο 53ο λεπτό ο Ρόσα με ωραία ατομική ενέργεια έκανε ένα πανέμορφο σουτ, που κατέληξε στα δίχτυα του, βάζοντας την ομάδα του στη θέση του οδηγού.

Στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου υπήρξε διακοπή, καθώς ο Φωτιάδης καταλόγισε αρχικά πέναλτι σε μαρκάρισμα του Σταυρόπουλου επί του Ρόσα, όμως πήρε πίσω την απόφασή του, όταν από το VAR του μετάφεραν να πάει να τη δει, όπως και έπραξε.

Δείτε την βαθμολογία

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κνετ, Λιάβας, Μαρσιάλ, Μάλης, Κέβιμ, Ντάλσιο, Ντίας, Μουνιέ (90+6' Μπαϊροβιτς), Αλβάρες (82' Ταχάρ), Ρόσα (88' Ντουάρτε), Ντάουντα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κότνικ, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Οικονομίδης, Κόρμπος, Ρέντζας, Τσιλούλης (83' Ρέτσος), Γρίβας (56' Καμαρά), Εμμανουηλίδης, Αραμπούλι.