Μοιρασιά στο Περιστέρι

Δημήτρης Καλαϊτζής03 Απριλίου 2021

Στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Σούπερ Λιγκ 1, Ατρόμητος και Απόλλων Σμύρνης ήρθαν ισόπαλοι 1-1. Οι άλλες αναμετρήσεις της αγωνιστικής είναι ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα, Λαμία-ΝΠΣ Βόλος και Λάρισα-Παναιτωλικός.

Στα του αγώνα, μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, η ομάδα του Μάκη Χάβου ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 49΄ με τον Φατιόν, όμως η χαρά της κράτησε μόλις δυο λεπτά, καθώς οι Περιστεριώτες ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Μανούσο.

Στα εναπομείναντα λεπτά της αναμέτρησης, δεν άλλαξε κάτι, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάββας Παντελίδης): Μανδάς – Γκάλο, Γούτας, Μαυρομμάτης, Τομάσεβιτς – Χαρίσης (78' λ. τρ. Νάτσος), Σάλομον – Χριστοδουλόπουλος (46' Αγκάγιεφ), Μουνίθ (64' Ούμπιδες), Ενσικουλού (86' Εντομβόνγι) – Μανούσος (78' Κωτσόπουλος)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Μάκης Χάβος): Βέρχουλστ – Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Χουχούμης – Φατιόν, Σλίβκα, Κολ (90' Λαγός) – Μπεντινέλι (83' Φερνάντεθ), Ντάουντα (76' Ιωαννίδης), Τσιλούλης (76' Μουνιέ)