Μέσι: Μπήκε αλλαγές και του έδειχναν τα έξι γκολ της Αλ Νασρ

Metrosport Team01 Φεβρουαρίου 2024

Έξι δάχτυλα έδειξαν οι Σαουδάραβες στον Λιονέλ Μέσι στη φιλική αναμέτρηση της Αλ Νασρ με την Ίντερ Μαϊάμι. Ο Αργεντινός μπήκε ως αλλαγή στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ η ομάδα του ήταν πισω στο σκορ με 6-0 και οι Σαουδαραβες προσπάθησαν να τον πικάρουν.

Έτσι, τη στιγμή που έμπαινε στον αγώνα, κάποιοι Σαουδάραβες του έδειξαν με τα δάχτυλά τους τα έξι γκολ που μέχρι εκείνη τη στιγμή είχε δεχθεί η ομάδα του. Το σκορ παρέμεινε το ίδιο μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης και η Αλ Νασρ πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος ήταν τραυματίας και δεν αγωνίσθηκε.

Η Αλ Νασρ μέχρι το 12ο λεπτό είχε κάνει το 3-0 με τους Οτάβιο, Ταλίσκα και Λαπόρτ να βρίσκουν δίχτυα ενώ ο Ταλίσκα σημείωσε άλλα δυο γκολ και ο Μαράν έβαλε το κερασάκι στην τούρτα διαμορφώνοντας το τελικό 6-0.