Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε τη χρονιά ο Βόλος, έριξε 5άρα στον ΟΦΗ!

Πέτρος Χαριζακλής14 Μαΐου 2022

Την υποχρέωση για το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς έβγαλαν Βόλος και ΟΦΗ, με τους ποδοσφαιριστές της ομάδας της Μαγνησίας να ορεξάτοι και πιο αποτελεσματικοί και να σκορπίζουν στους πέντε ανέμους τους Κρητικούς. Εκτός από το 5-0, το αξιοσημείωτο στο παιχνίδι ήταν διαιτητής της αναμέτρησης ήταν η κυρία Ελενα Αντωνίου που σφύριξε αγώνα Σούπερ Λιγκ 1 για πρώτη φορά στην καριέρα της.

Ο Φαν Βέερτ είχε όρεξη και πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο μισάωρο, με τον Φερνάντες στο 36' να «κλείνει» το σκορ για το πρώτο μέρος με τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν η σειρά του Ροσέρο να πετύχει ντοπιέτα μέσα σε 15 λεπτά (66'-81), με αποτέλεσμα να φτάσει τον δείκτη του σκορ σε εξωφρενικά επίπεδα.