Με το δεξί ο Ολυμπιακός

Δημήτρης Καλαϊτζής16 Σεπτεμβρίου 2021

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στους ομίλους του Europa League ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» έστω και δύσκολα έκαμψαν την αντίσταση της Αντβέρπ με 2-1 μέσα στο Καραϊσκάκης.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς με τη Φενέρ του Δημήτρη Πέλκα στην Πόλη.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, ο Ολυμπιακός ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Ελ Αραμπί στο 52΄. Ο Καμαρά έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο φορ των γηπεδούχων με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η απάντηση των Βέλγων δεν άργησε να έρθει, καθώς ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Σαμάτα στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τελικά, τη νίκη πήρε η ομάδα του Μαρτίνς χάρη στο απίστευτο τέρμα του Ρέαμπτσιουκ στο 87΄.

Το μόνο που άλλαξε στα εναπομείναντα λεπτά ήταν οι αριθμητικές ισορροπίες, με τους φιλοξενούμενους να ολοκληρώνουν το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μπατάιγ (90΄).