Με το δεξί ο Ατρόμητος

Δημήτρης Καλαϊτζής20 Αυγούστου 2022

Με το δεξί ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις του στο Πρωτάθλημα ο Ατρόμητος. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσει τούμπα την κατάσταση και να επικρατήσει 3-1 του ΟΦΗ στο Περιστέρι.

Όσον αφορά την εξέλιξη του αγώνα, οι Κρητικοί άνοιξαν το σκορ με τον Νέιρα στο 34΄.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν πτοήθηκαν και ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Τζαβίδα στο 39΄, για να έρθει ο Μουνίθ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου να φέρει τα πάνω κάτω στην αναμέτρηση, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του.

Τα πάντα τελείωσαν στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Καρτάνσον να διαμορφώνει το τελικό 3-1.

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Κυβρακίδης, Σουάρεθ, Χατζηισαΐας, Ντε Μποκ, Γκονζάλεθ, Κούεν, Κλωναρίδης (78' Ροτάριου), Ρομπάιγ (79' Τζοβάρας), Τζαβίδας (58' Κιάρτανσον), Μουνίθ (66' Έρλινγκμαρκ).

ΟΦΗ: (Νίκος Νιόπλιας): Στέφενς, Λάρσον, Γιοχού (57' Βούρος), Γιαννούλης, Μπαλογιάννης (70' Θοράρινσον), Μεγιάδο (70' Στάικος), Ντιουσέ, Μπουζούκης (56' Μαρινάκης), Τοράλ, Νέιρα, Ντίκο (81' Θεοδοσουλάκης).