Με ανατροπή και... καταγγελίες Βόλου έφτασε στην ανατροπή ο Ολυμπιακός

Δημήτρης Καλαϊτζής05 Δεκεμβρίου 2020

Ο Ολυμπιακός αν και τα βρήκε σκούρα για ένα ημίχρονο απέναντι στον ΝΠΣ Βόλο, κατάφερε στην επανάληψη με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ελ Αραμπί, ο οποίος πέτυχε τρία γκολ, να επικρατήσει 4-1 των Θεσσαλών στο Καραϊσκάκης, λίγες μέρες πριν το κρίσιμο παιχνίδι με την Πόρτο για την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι Θεσσαλοί προχώρησαν σε καταγγελίες για τα όσα έγιναν στο ημίχρονο.

Οι Βολιώτες είχαν δοκάρι με τον Δουβίκα στο 7΄, ενώ προηγήθηκαν με πέναλτι του Μπαριέντος στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ωστόσο, ο Ολυμπιακός, έκανε την ανατροπή με τα γκολ των Μασούρα (45+3΄) και Ελ Αραμπί (66΄, 80΄, 90+1΄).

Η ομάδα της Μαγνησίας ήταν πολύ καλά διαβασμένη και δημιούργησε αρκετά πρόβλημα στους «ερυθρόλευκους» για 65 λεπτά αγώνα, όμως δεν κατάφερε να πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ολυμπιακός: Σα, Ντρέγκερ (5' Ραντζέλοβιτς), Σεμέδο, Μπα (59' Σισέ), Βινάγκρε (46' Χολέμπας), Μπουχαλάκης (58' Πέπε), Καμαρά, Βρουσάι, Φορτούνης (81' Τιάγκο Σίλβα), Μασούρας, Ελ Αραμπί

ΝΠΣ Βόλος: Γκαραβέλης, Ντεντάκης (75' Κιάκος), Φεράρι, Σάντσες, Δουβίκας, Ουάρντα (68' Περέα), Μαρτίνες, Μπαριέντος (19' Νίνης), Κολόμπο, Ριένστρα, Μπαρτόλο.